• Türkçe
 • English

Pandemi Döneminde Kahraman Mezunlarımız

2020-2021 Hemşirelik Bölümü Mezuniyet Töreni 

2017-2018 Hemşirelik Bölümü Mezuniyeti Töreni

 

Mezunlarımızın Başarı Öyküleri

Tuğçe Atak Meriç Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü’nden 2013 ve Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hemşirelik Anabilimdalı’ndan 2017 yılında mezun oldum. 2013 yılından beri Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü’nde  Laboratuvar Sorumlusu olarak çalışmaktayım. Eğitim hayatıma Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hemşirelik Doktora programında devam etmekteyim ve doktora tez dönemi öğrencisiyim. Çocuk   Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği alanında konusunda uzman hocamla birlikte yaptığım yüksek lisans tez çalışmam ile “V.Zeynep Kamil Hemşirelikte İnovasyon Sempozyumu”   Sözlü Bildiri Birincilik Ödülü ve Bölüm Başkanımız ile yaptığımız çalışmalar ile “TÜSAD 39. Ulusal Solunum Kongresi” ve “TÜSAD 38. Solunum Kongresinde” kongre katılım  bursları aldım. Yeditepe Üniversitesi’nde aldığım eğitimle akademik çalışmalar  yapmaya ve uzmanlık alanımında ilerlemek için kongre ve sempozyumlara katılmaya devam   ediyorum. Bu yolda ilerlememe her zaman destek olan, akademik başarılarını ve insan sevgisini örnek aldığım Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü hocalarıma teşekkür ediyorum.

 

 


Sümeyra NurdanYeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 2017 mezunuyum. Eğitim öğretim hayatım boyunca saygıdeğer hocalarımın bana kattıkları doğrultusunda akademik anlamda ilerliyorum. Yüksek lisansımı Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hemşirelik Bölümü’nde yapmaktayım. Lisans eğitimimin boyunca hem pratik hem teorik anlamda beni ileriye taşıyan hocalarım sayesinde çeşitli çalışmalara imza atma deneyimim oldu. Fransa ‘da düzenlenen 26. Avrupa Psikiyatri Kongresi’nde(European Congress Of Psychiatry) E-poster sunumunu başarıyla gerçekleştirdim. Yayın aşamasında olan bir araştırma makalem ve halen süren farklı araştırmalarım mevcuttur. Bir hemşire olarak, Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü’nden aldığım eğitimin faydalarını görmeye devam ediyorum. Eğitimim süresince edindiğim özveri ve bilgilerin beni klinik çalışma hayatımda farklı kıldığına, gelecek çalışmalarımda da aldığım eğitimin bana her zaman ışık tutacağına inanıyorum.

 


Damla Yanık

Yeditepe Üniversitesi Hemşirelik Bölümü'nü ve Sosyoloji Yandal Programı'nı 2015 yılında başarı ile bitirmemin ardından başladığım yüksek lisans eğitimime Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hemşirelik Yüksek Lisans Programı’nda halen devam ediyorum. Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’nde Karma Cerrahi servisinde üç yıldır hemşire olarak keyifle çalışmaktayım. Hemşirelikte kalite ve eğitim konularına özel bir ilgi duyuyorum, son bir buçuk yıldır servis eğitim hemşiresi olarak görev alma imkânı bulup ilgi duyduğum alanı deneyimlemekten ayrıca mutluyum.  Ayrıca lisans eğitimim sırasında Sosyoloji Yandal programının bana kattığı bilgiler yüksek lisans tezimi şekillendirirken oldukça yol gösterici oldu. İleride de Sosyoloji alanının ışığını kullanarak Hemşirelik alanında yapacağım araştırma ve uygulamalarla mesleğime daha fazla katkı vermeyi hedefliyorum.

 

 


  Hürmüz Yüksel

 Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü’nden 2016 yılında birincilik derecesi ile mezun oldum. Mezuniyet sonrası, Yüksek Lisans eğitimime, Yeditepe   Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Bölümü’ nde başladım. Halen Pediatri Hemşireliği alanında uzman hocam ile birlikte Yüksek Lisans   tezimi yürütmekte ve bölümümüz kapsamında yürütülen klinik uygulama alanlarında öğrencilerimize destek olmaktayım. Saygıdeğer hocalarım ve sevgili arkadaşlarım ile birlikte   çalışmaktan mutluluk duyuyorum.

 

 

 


  Büşra Selma Demirhan

Yeditepe Üniversitesi'ni tercih etmemdeki en büyük etmen İngilizce eğitim veriyor olmasıydı. Bölüme başlarken benim de bazı tereddütlerim vardı. Fakat alanında uzmanlaşmış, deneyimli ve deneyimlerini bizlere aktaran hocalarım sayesinde doğru bir tercih yaptığımı anladım. Hocalarımızın bizimle birebir iletişime geçiyor oluşu okula ısınmama yardımcı oldu. Bölüm hocalarımızla düzenlediğimiz etkinlikler, projeler ve sosyal sorumluluk projeleri hem mesleki hem de sosyal alanda kendimi geliştirmemi sağladı. Mezuniyet sonrası üniversitemizin ruhunu yaşatan Yeditepe Üniversitesi İhtisas Hastanesi’nde görev almaktayım. Burada ekip anlayışının olması ve tanıdık yüzler görüyor olmak kısa sürede alışmamı sağladı. Aynı zamanda kendimi lisans eğitimi ile sınırlamayıp yüksek lisans eğitimine başlamış olmak, mesleğimi daha aktif, bilinçli ve bilgili icra etmemi sağlıyor. Unutmayalım ki biz kendimizi geliştirmeli ve mesleğimize sahip çıkmalıyız.

 


Selma ÇELİK

Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 2015 Lisans ve Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Genel Hemşirelik Anabilimdalı’ndan 2018 Yüksek Lisans Mezunuyum. Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak atandım, Marmara Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü-İç hastalıkları Anabilim Dalı Doktora Programında devam etmekteyim. Bölüm başkanımızla yapmış olduğumuz üç çalışma ile Fransa-Paris’te gerçekleşecek olan European Respiratory Society 2018 kongresine katılım bursu kazandım. 2nd Internatıonal Congress On Nursıng (ICON-2018) kongresine ‘‘Evaluatıng The Effects Of COPD's On Indıvıdual General Health Cases And Daıly Lıves’’ konulu sözel biri ile katıldım. İtalya-Milano’da gerçekleştirilen European Respiratory Society 2017 kongresine katılım bursu aldım. “TÜSAD 39. Ulusal Solunum Kongresi” ve “TÜSAD 38. Solunum Kongresinde” kongre katılım bursları kazandım. Alanımla ilgili ulusal ve uluslararası mesleki kuruluşlara üyeyim ve bölümüzdeki çok deneyimli hocalarımın katkılarıyla bilimsel ve akademik gelişmelerimi  sürdürmeye çalışıyorum.

 

 

 


 

Büşra Çubukçu

Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü’ne 2011 yılında başladım. 4 .yılımda intörn olduğum dönemde Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’nde yarı zamanlı olarak çalıştım. Mezuniyetimden sonra da aynı kurumda çalışmaya devam ettim. 3 yıl klinik tecrübemden sonra, 2017 yılı itibariyle Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hemşirelik Bölümü’nde yüksek lisans eğitimime başladım. 

 


Işılay Can

Yeditepe Üniversitesi Hemşirelik Bölümü’nden 2017 yılında mezun oldum. 3 sene Yeditepe Üniversitesinde asistanlık yaptım bu süre zarfında yüksek lisansımı yaptım. Yüksek Lisans eğitimim süresince bölüm hocalarım ile birlikte Siber Zorbalığı farklı boyutlarıyla ele alarak çalışmalar yürüttük. “Psikiyatri Hemşirelerinin İletişim Becerleri” hakkında yüksek lisans tezimi tamamladım, iletişim ile ilgili çalışmalarım devam etmekte. Hemşirelik mesleğini bir adım ileriye taşıyan, neyi neden yaptığını bilen ve bunu aktarabilen nitelikli bir hemşire olmak hedeflerim arasında. Bu doğrultuda psikiyatri hemşireliğini farklı alanlarda deneyimliyor ve bundan çok keyif alıyorum. Üniversitenin bana kattıklarının üzerine psikiyatri kliniği deneyimini de cebime koyarak şu anda Türk Kızılay’ının göçmenler ile ilgili yürüttüğü Ruh Sağlığını Güçlendirme Projesi’nde psikiyatri hemşiresi olarak görev yapmaktayım.


 Ceren Zeren

Yeditepe Üniversite Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü'nden 2017 yılında mezun oldum. Değerli hocalarımın engin tecrübeleriyle beni yönlendirmesi sonucunda Yeditepe Üniversitesi İhtisas Hastanesi Pediatrik Kemik İliği Nakli Ünitesi’nde hemşire olarak çalışmaya başladım ve halen çalışmaktayım. Eğitimim boyunca edindiğim disiplini klinik hayatımda da devam ettirdim. Sağlık hizmeti verdiğim sürede lisans hayatımda öğrendiğim bilgilerimi klinikte de uygulama şansı yakaladım. Beni Yeditepe Üniversitesi’nde aldığım eğitimle farklı kılan araştırmaya yönelik derslerim sayesinde klinik çalışmalarımın yanında akademik araştırmalar yapmaya devam ediyorum. Lisans bitirme tezimi yurtdışında e-poster sunumu olarak sunma fırsatını aynı zamanda yurt içinde farklı kongrelerde çalışmalarımı sunma fırsatımı yakaladım. Aldığım eğitimin farkını mesleki hayatım süresince göreceğimi düşünüyorum.

 

 

 


 

  Zümrüt Yılmaz

 

Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Bölümü 2017 mezunuyum. Mezun olduktan sonra Alanya’da Lazergöz Tıp Merkezi’nde çalışmaya başladım. Burada ameliyat hemşireliği yapıyorum. Ameliyathane kısmında sterilizasyondan sorumluyum, bazen sirküle hemşire, genellikle scrub hemşire olarak çalışıyorum. Yapmış olduğumuz stajlar sayesinde çalışmakta olduğum kurumda eksiklikleri fark edip, giderilmesine yardımcı oluyorum. Okulda aldığımız yüksek kalitede eğitim ve becerileri meslek hayatıma elimden geldiğince taşımaya çalışıyorum. Almış olduğumuz eğitimleralanda fark yaratan nitelikli bir hemşire olmamı sağlayıp, çalışma hayatımda bana ışık tutuyor.

 

 


  Fatma Mecek

Yeditepe Üniversitesi Hemşirelik Bölümü’nden 2016 yılında mezun oldum. Mezuniyetim sonrasında yine Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Hemşirelik Bölümü’nde Lisansüstü burslu öğrenci olarak yüksek lisans eğitimime başladım. Şu an Pediatri Hemşireliği alanında yüksek lisans tezimi gerçekleştirmekte ve bölümümüze bilimsel çalışmalar ve uygulama alanlarında destek olmaktayım.

 


  Yeşim Nurdan Özkorucuklu

 2015 yılında bölüm üçüncüsü olarak Hemşirelik Bölümü’nden ve onur derecesi ile Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldum. 2018 yılında “Üniversite Öğrencilerinde Süt ve   Süt Ürünleri Tüketimi, Süt ve Süt Ürünlerinin Alınan Kalsiyumun Antropometrik Ölçümlerle İlişkisi” adlı tez çalışması ile yüksek lisans eğitimini tamamlayarak uzman diyetisyen   unvanını aldım.  Meslek hayatıma Yeditepe Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım ünitesinde hemşire olarak başladım.  Hastanenin Nutrisyon Kurulunda görev aldım. Kendimi enteral   ve paranteral beslenme alanında geliştirdim. Eş zamanlı olarak da Derman Tıp Merkezi Beslenme ve Diyet Polikliğinde hasta takibi yaptım. 2018 yılı itibari ile de Moodist Psikiyatri ve   Nöroloji Hastanesi’nde çalışmaya başladım.

 

 

 

 Erdinç Demirer

Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümünden 2017 yılında mezun oldum. 2017 yılında Koç Üniversitesi Hastanesi karma cerrahi servisinde hemşire olarak işe başladım. 2018 yılından beri de Koç Üniversitesi Translasyonel Tıp Merkezi’nin Klinik Araştırma Ünitesi’nde Klinik Araştırma Hemşiresi olarak çalışıyorum. Hastanemizde yürütülen Faz çalışmalarında aktif olarak yer alıyorum. Eğitim hayatımda 2015-2016 yılında European Nursing Student Association’da yönetim kurulu üyesi olarak görev aldım ve Erasmus programı ile yurt dışında bir dönemimi tamamladım. Eğitim dilimizin İngilizce olması ve Üniversitemizin çeşitli imkanlarından biri olan Erasmus programı sayesinde yabancı dilimi iyi bir şekilde geliştirebildim. Bununla birlikte aldığım eğitimin kalitelisi sayesinde iş hayatımı başarı bir şekilde devam ettirebiliyorum.

 

                                                                                   

 

Begüm Arık

Eğitim hayatımı bir yuva sıcaklığı ile tamamladığım Darüşşafaka Eğitim Kurumları’ndan 2015 yılında mezun oldum. Darüşşafaka’da insanlara faydalı olma isteği ile hayalini kurduğum Hemşirelik bölümünü, yine bana yuva olacak Yeditepe Üniversitesi’nde kazandım. Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü’nden 2019 yılında onur belgesi ile mezun oldum. 4. Sınıftan itibaren görev aşkıyla intörn olarak çalıştığım Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum biriminde staff hemşire olarak 1,5 yıl klinik deneyim kazandım. Mesleğimde uzmanlaşmak, yenilik ve gelişmeleri takip etmek, örnek aldığım birbirinden değerli hocalarım ile çalışma fırsatını yakalamak için Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Ensitüsü Hemşirelik Anabilimdalı Kadın Sağlığı ve Hastalıkları alanında yüksek lisansa başlayarak uzman ünvanımı 2022 yılında aldım. Hayatımın bundan sonra ki aşamasında bilimin ışığında, özveri ve fedakarlıkla, alanında uzman hocalarımın izinden giderek mesleğimi en iyi ve en faydalı şekilde icra etmek istemekteyim. Yeditepe Üniversitesi çatısı altında Araştırma Görevlisi olarak yer almaktan mutluyum.

   

 

 


 

Bölümümüz 2013-2017 yılları arasında toplam 178 mezun vermiştir. Mezunlarımız genellikle özel     hastanelerde ve devlet hastanelerinde hemşire ünvanı ile çalışmaktadırlar. Aşağıda mezunlarımızın   çalıştıkları kurumlar listelenmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Yeditepe Üniversitesi- Araştırma Görevlisi
 • Yeditepe Üniversitesi Bağdat Caddesi Polikliniği
 • Yeditepe Üniversitesi Hastanesi
 • Yeditepe Üniversitesi İhtisas Hastanesi
 • Acıbadem Sağlık Grubu
 • Aile Sağlığı Merkezi
 • Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü
 • Allians Sigorta
 • Amerikan Hastanesi
 • Anadolu Sağlık Merkezi
 • Axa Asistan
 • Bağcılar Devlet Hastanesi
 • Başak İsg Group-Altınbaşak Osgb
 • Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
 • Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi
 • Eurocross Assistance
 • Gebze Belediyesi
 • Güneşli Medicana Hospital
 • Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesi
 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi
 • İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi
 • İş Bankası
 • Kadıköy Diyabet Hastanesi
 • Kırklareli Üniversitesi- Araştırma Görevlisi
 • Koç Üniversitesi Hastanesi
 • Lazergöz Tıp Merkezi
 • Medicana International İstanbul Hastanesi
 • Medipol Hastanesi
 • Memorial Sağlık Grubu
 • Okan Üniversitesi Hastanesi
 • Özel Bölge Hastanesi- Maltepe
 • Özel Gaziosmanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Sultan Abdulhamit Han Eğitim Ve Araştırma Hastanesi
 • Şebinkarahisar İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Tekirdağ İrmet Hastanesi
 • Tuzla Devlet Hastanesi
 • Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi
 • Vize Devlet Hastanesi
 • Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi
 • Zonguldak Devlet Hastanesi