• Türkçe
  • English

2008-2009 Akademik yılında ilk öğrencelerini kabul eden fakültemizde Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ile Hemşirelik bölümleri bulunmaktadır.   

Her biri dört yıllık lisans programı olan bölümlerimizin müfredatlarının, bir yandan ülkemizin epidemiyolojik gerçekleri ile örtüşmesine, diğer yandan ulusal ve uluslararası akreditasyon kurumlarının öngördüğü ilkelere uygun olmasına özen gösterilmiştir. Tüm programlarda öğretim dili İngilizce olup, öğrencilerimiz bölümlerine başlamadan önce seviyelerine göre İngilizce Hazırlık Okulumuzda eğitim görmektedirler.

Öğrencilerimiz hem fakültemizin diğer bölümlerinde, hem de üniversitemizin diğer fakültelerinin farklı bölümlerinde çift ve yan dal yapabilmektedirler.

Mezuniyet sonrası eğitimlerini daha da ileri götürmek isteyen veya akademik kariyeri hedefleyen öğrencilerimiz için Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde tüm bölümlerimizin yüksek lisans programları bulunmaktadır.

2020-21 akademik yılı itibariyle fakültemizde 1300'den fazla öğrenci eğitim görmektedir. Kuruluşunun 12. yılında lisans mezunlarımızın sayısı 1526, yüksek lisans mezunlarımızın sayısı ise 265'e ulaşmıştır.

Fakültemizin kurucu dekanı Prof. Dr. Osman Hayran’dır. 2013 yılından itibaren dekanlık görevi Prof. Dr. B. Serdar Öztezcan tarafından yürütülmektedir.