Aday Öğrenciler

 


►Bölüm Başkanı Mesajı

► Fotoğraflarla Sağlık Bilimleri Fakültesi

► Fotoğraflarla Yeditepe

► Yeditepe'de Sosyal Yaşam

Tanıtım Filmi


Beslenme ve Diyetetik Bölümü; Öğrencilerimiz 4 yıllık eğitim süreci sonunda ‘Diyetisyen’ unvanı alıyorlar.Diyetisyen; beslenme ve diyetetik alanında eğitim almış, bireyleri yaş, ırk, cins,  kültür, yaşam tarzı, beslenme alışkanlıkları ve risklerine göre değerlendirerek onlara uygun beslenme şeklini belirleyen, toplumda beslenme ile ilişkili sorunları saptayarak toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi için plan ve politikalar üreten sağlık profesyonelidir. Diyetisyenler ayrıca yiyecek-içecek üreten veya sunan kurumlarda besinlerin üretiminden servisine kadarki tüm aşamalarda kalite süreçlerine katkıda bulunuyorlar.
Öğrencilerimiz, eğitim dilimizin İngilizce olması sayesinde beslenme konusunda hızla değişen uluslararası literatürü kolaylıkla izleyebiliyor, öğrenimleri sırasında bölümün anlaşmalı olduğu Erasmus ve değişim programları ile yurt dışında eğitimlerine farklı bir boyut kazandırabiliyor ve mezuniyetlerinden sonra ise dünyanın köklü üniversitelerinde yüksek lisans ve doktora fırsatı yakalayabiliyorlar. Aynı kampüsü paylaşan tıp, eczacılık, gıda mühendisliği, gastronomi ve mutfak sanatları, psikoloji gibi mesleklerini ilgilendiren bölümlerin varlığı nedeniyle öğrencilerimiz geniş bir yelpazede ders alma şansına sahip oluyorlar. 

ÇALIŞMA ALANLARI

Mezunlarımız; yataklı ve ayakta tedavi kurumları, özel bakım merkezleri, yemek hizmeti veren kurumlar, yiyecek-içecek üretimi ve satışı yapan kuruluşlar, eğitim araştırma kurumları, uluslararası sağlık ve beslenme kuruluşları (FAO, WHO, UN, UNICEF), beslenme ile ilgili resmi kuruluşlar, spor kulüpleri, yiyecek-içecek üretimiyle ilgili kalite belgelendirme kuruluşları, özel beslenme ve danışmanlık merkezleri, özel sağlık ve eğitim kampları, besin-ilaç endüstrisi, medya kuruluşlarında görev alabiliyorlar.

►Mezunlarımız


 

► Akademik Kadro

► E - Broşür

►Tercih Robotu

► Başvuru Koşulları

► Burs Olanakları

► Kontenjan ve Puanlar

► Kayıt

► Konaklama

► Ücretler

► Sıkça Sorulan Sorular

► Lise Yaz Okulu

► İngilizce Yaz Kampı


 

Yeditepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 1 - 17 Ağustos 2018 tarihlerinde hafta sonu dâhil 09.00 - 17.30 saatleri arasında Üniversitemiz 26 Ağustos Yerleşimi Sosyal Tesisler Binası -1. katta gerçekleştirilecektir.

Tanıtım Günleri süresince kampüsümüzü ziyaret edecek adaylar; Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile tanışarak; akademik eğitim, burslar, kampüs olanakları, laboratuvar altyapısı, Erasmus – Exchange anlaşmaları, öğrenci kulüpleri gibi pek çok önemli konuyu yerinde inceleme şansına sahip olacak.

Üniversite Adayları, Yeditepe Üniversitesi tarafından geliştirilen Geleceği Planla tercih platformunu kullanarak; Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin son 3 yılı kapsayan KontenjanBaşarı SırasıPuanAkademisyen Sayısı ve Ders Programlarını inceleyerek, kendi tercih listelerini oluşturabilecekler.

► Üniversite Ulaşım

 

Sosyal Medyada Fakültemiz